Kdo půjčí na směnku?

Kdo půjčí na směnku?

Půjčky na směnku jsou asi poslední možností, jak si půjčit finanční prostředky v případě, že vám nepůjčí ani v bance ani u nebankovních společností. Jak banky, tak poskytovatelé z nebankovního sektoru mají totiž požadavky týkající se dokládání příjmů, nutnosti ručení anebo nahlížení do registrů dlužníků.

Ne každý si tak může v bance půjčit, s nižší bonitou (schopností splatit dluh bez problému) se tak zmenšují možnosti, kde si můžete půjčit a rostou úrokové sazby a poplatky za nabízené půjčky.

Naštěstí se však v nebankovním sektoru vyskytují i soukromé osoby, které žadatelům o půjčku mohou půjčit.

Kdo půjčí na směnku?Tito investoři a soukromníci, kteří půjčují z vlastních zdrojů ovšem chtějí, stejně jako banky či nebankovní společnost, aby jim dlužníci dluh vrátili a oni o svoje investice nepřišli.

Právě z toho důvodu se sjednávají půjčky na směnku. Směnka slouží totiž jako úvěrová smlouva k tomu, aby měl investor zaručeno a doloženo, že peníze půjčit a že mu dlužníků musí do určité doby peníze zaplatit s dohodnutým navýšením.

Navýšení půjčky může být jak formou pevně daného poplatku, tak formou úrokové sazby, která se většinou udává v procentech.