Nová půjčka za starou

Nová půjčka za starou

Nechali jste se v minulosti napálit a vzali jste si půjčku s nevýhodným úrokem, kterou nyní potřebujete splatit dalším úvěrem? Hledáte způsob, jak zaplatit peníze ze starého úvěru a řešením vaší situace má být nová půjčka? Kde si můžete peníze půjčit a jaké jsou požadavky u jednotlivých poskytovatelů?

Nová bankovní půjčka

Nová půjčka za starouV případě, že chcete zaplatit dluh ze staré půjčky a nechcete za půjčení peněz přeplatit tolik, může být řešením některá z osobních půjček, které nabízejí banky. Tyto půjčky jsou totiž většinou bezúčelové a je tedy jedno, jak peníze z úvěru použijete.

Specifickým produktem v bankách je tzv. konsolidace půjček. Jedná se o formu sjednocení půjček do jedné. Banka, u které si konsolidaci sjednáte, zaplatí vaše předchozí dluhy za vás a tyto dluhy sjednotí do jedné nové půjčky, kterou už splácíte pouze této bance.

Výhody konsolidace spočívají v tom, že si klient může nastavit novou výši měsíčních splátek.

V případě, že jste vaši starou půjčku nezvládali splácet si tedy dobu splatnosti prodloužíte a měsíční splátky tak snížíte. Navíc také ušetříte tím, že nebudete platit poplatky za všechny splátky – měsíčně už teď budete dluh splácet pouze jednou splátkou.

Nová nebankovní půjčka

V případě, že si nemůžete zažádat o úvěr nebo konsolidaci dluhů v bance, můžete zkusit možnost druhou a tou je nebankovní sektor. Nebankovní půjčky jsou často velmi podobné jako půjčky v bance, hlavní rozdíl je ale v tom, že v nebankovním sektoru půjčí jak dlužníkům, tak klientům, kteří mají zápis v registrech dlužníků.