Půjčím na směnku

Půjčím na směnku osobně

Řešením mnoha problematických finančních situací je často způsob, který mnoho dlužníků nechává jako poslední možnost a tou je půjčení peněz.

Půjčím na směnkuPůjčky nepatří mezi nejoblíbenější způsoby, jak si můžete sehnat peníze, ovšem někdy situace jinou možnost nenabízí. Získat peníze za úrok je dnes ale velmi snadné a tak se mnoho těch, kterým peníze chybí, obrací na nebankovní sektor.

Zde si můžete zažádat o půjčku u dvou typů poskytovatelů. Prvním jsou nebankovní společnosti. Jedná se například o tyto firmy:

  • Ferratum
  • Provident Financial s.r.o.
  • Home Credit
  • Vitacredit

Druhou variantou jsou potom soukromé osoby, investoři, kteří půjčují peníze z vlastních zdrojů. Právě tito investoři vám půjčí na směnku, často vám peníze předají velmi rychle, osobně a na ruku.

Ne vždy se ale jedná o nejbezpečnější způsob získání peněz, protože v nebankovním sektoru najdete mnoho podvodných firem a investorů,  kteří se snaží pouze vydělat na žadatelích ale ve skutečnosti vám peníze nepůjčí.

U půjček na směnku, kdy se s vámi sejde investor osobně je riziko podvodu o něco menší. Ani zde si ovšem vždy nemůžete být jistí tím, že se vám nesnaží investor nabídnout pouze úvěr jiné nebankovní společnosti, aby získal provizi za sjednání půjčky.

Takový podvod lze ale odhalit tak, že úvěr se nakonec sjednává na úvěrovou smlouvu místo toho, aby vám investor půjčil na směnku.

Směnka se totiž od úvěrové smlouvy liší a není nebankovními společnostmi příliš využívaná.