Půjčka 5000

Půjčka 5000 Kč – 12 měsíců

Potřebujete půjčit 5 000 Kč a víte, že dluh budete splácet dlouho a proto hledáte vhodný úvěr se splatností 12 měsíců? V tom případě si můžete vybrat z několika nabídek.

V případě klasické půjčky byste si mohli zkusit podat žádost i do banky, ovšem v případě tak nízké cílové částky nemá smysl hledat půjčku v bance. Bankovní instituce se na tak malé půjčky vůbec nezaměřují.

Nabídka jejich osobních půjček začíná od 20 000 Kč.
Je proto vhodnější obrátit se na nebankovní sektor, kde je nabídka tohoto typu úvěru mnohem častější a snadno tak půjčku 5000 Kč získáte.

Půjčka 5 000 Kč od Provident

Půjčka 5000Jednou z vhodných nebankovních společností je firma Provident. Ta nabízí jak hotovostní půjčky tak bezhotovostní půjčky už od 4 000 Kč s delší dobou splatnosti. U Provident vám půjčí 5000 Kč bez problémů, jedinou podmínkou je zde to, abyste doložili vaše příjmy.

Podívejme se na parametry této půjčky v případě hotovostní i bezhotovostní půjčky.

Hotovostní půjčka 5000 Kč

V případě, že si vyberete variantu hotovostní půjčky na 5000 Kč, vám peníze doručí obchodní zástupce už do 48 hodin od schválení úvěru. Peníze vám předá při podpisu úvěrové smlouvy zástupce přímo na ruku.

Dluh splácíte potom týdně. Na splacení dluhu i úroku máte celkem 45 týdnů. Není to přesně 12 měsíců, je to zhruba o měsíc méně. Týdně však zaplatíte opravdu malou splátku, pouhých 192 Kč.

Celkem je ale přeplatek za půjčení sumy pět tisíc korun 3 626 Kč. Pokud porovnáváte úvěrové produkty díky sazbě RPSN, pak je její hodnota zhruba 71 %.

Bezhotovostní půjčka 5 000 Kč

Bezhotovostní půjčka vychází z hlediska poplatků a úroků mnohem výhodněji. Je to způsobeno tím, že neplatíte práci obchodního zástupce – peníze jsou vám převedeny na účet. Rychlost získání finančních prostředků není taková jako v případě hotovostní půjčky, ale přeplatek je pouze 1 277.