nebankovni pujcka

půjčka bez doložení příjmu

Spousta lidí se někdy dostane do nezáviděníhodné životní situace. To třeba v případě, kdy potřebují rychle pokrýt nějaký finanční výdaj a mají obavu, že jejich příjem nebude stačit na to, aby jim nějaká společnost peníze půjčila. Naštěstí i v tomto případě řešení existuje. Je to půjčka bez doložení příjmu, o kterou si může zažádat opravdu skoro každý.

Některé nebankovní instituce a všechny banky bez výjimky si za každých okolností před schválením půjčky ověřují příjem žadatele. Tedy v praxi to funguje tak, že musíte přinést formulář o výši svého příjmu potvrzený razítkem a podpisem zaměstnavatele, nebo v případě pobírání sociálních dávek výměr důchodu či doklad o vyměření dávky. To nemusí být pro všechny klienty příjemné, protože ne každý chce, aby zaměstnavatel o půjčce věděl. Nebo zkrátka nechce výši svého příjmu příliš probírat ani s věřitelem.

Existují i takové nebankovní společnosti, které opravdu nepotřebují, abyste svůj příjem tímto způsobem dokládali.

Lhát byste ale v žádosti o půjčku také neměli. Pokud do žádosti napíšete příjem vyšší, než ve skutečnosti máte, společnost to sice nezjistí, ale její systém by mohl vyhodnotit, že jste na tom velmi dobře a tím pádem pro vás vyměřit vyšší limit pro půjčovanou částku i pro splátky. Snadno byste se tak mohli dostat do situace, že by vám úvěr přerostl přes hlavu.

Samozřejmě by pro vás vždy mělo být prioritou vyhýbat se situacím, kdy byste si museli peníze půjčovat. Pokud už ale taková situace ve vašem životě nastane, vyberte si stabilní a důvěryhodnou společnost, která půjčky bez doložení příjmu poskytuje. Pečlivě si také pročtěte smluvní podmínky, aby vás v průběhu splácení něco nepříjemně nezaskočilo. Jistě není nutné připomínat ani to, že svou půjčku musíte řádně splácet, abyste se nedostali do problémů.