Půjčka za korunu

Při hledání půjček a úvěrů jste již možná narazili na nabídky několika nebankovních společností, které se zaměřují na malé a krátkodobé půjčky, které si lze sjednat přes internet, telefonicky na lince dané nebankovní společnosti anebo formou krátké SMS žádosti.

Společným znakem těchto úvěrů je to, že se zde platí poplatek jedna koruna, který slouží k tomu, aby si nebankovní společnost ověřila, že bankovní účet, ze kterého peníze přišli, patří opravdu žadateli o půjčku

Tyto úvěry, které jsou někdy mezi lidmi nazývané jako „půjčky za korunu“ najdete pouze u několika nebankovních společností, které jsou ověřené. Samozřejmě, že tyto společnost vám nepůjčí jen několik tisíc za pouhou korunu.

Poplatek včetně úroku zaplatíte navíc a tvoří většinou několik stovek až tisíc. Poplatek ovšem neplatíte předem a tak zde nehrozí riziko toho, že naletíte podvodníkovi.

Poskytovatelé, kteří tyto „půjčky za korunu“ nabízí jsou většinou ověřeni mnoha klienty a nejen na internetu můžete narazit na jejich kladné reference od uživatelů, kteří měli s jejich půjčkami kladné zkušenosti.

Jak si sjednat půjčku

Tyto finské půjčky si lze sjednat třemi způsoby. První a nejčastější způsob je vyplnění žádosti po internetu. Tuto žádost většinou najdete přímo na stránkách daného poskytovatele. Zde se vyplňují pouze nejzákladnější údaje týkající se vaší osoby. Nemusíte tam dokazovat svoje příjmy anebo výpis z bankovního konta, požadavky jsou minimální.

Podobným způsobem si pak můžete sjednat půjčku telefonicky, kdy s vámi vyplní formulář obchodní zástupce po telefonu. Třetím a často využívaným způsobem je odeslání žádosti SMS zprávou.

Kolik mi půjčí?

To, že jsou podmínky při sjednání těchto půjček minimální má ovšem za následek to, že si zde můžete ze začátku půjčit pouze menší sumu peněz.

Při první půjčce si můžete většinou zažádat o 1000 – 2000 Kč. Výjimkou je půjčka od společnosti Crediton, kdy vám už prvním půjčení peněz online nabídnou až 3500 Kč.

Více peněz si můžete půjčit postupně až poté, co svoje dluhy úspěšně splatíte. Jakmile si nebankovní společnosti poskytující půjčky za korunu ověří vaši bonitu (schopnost splatit dluhy), nabídnou vám úvěry ve vyšší sumě a to až do výše 20 000 Kč.