Sjednocení půjček do jedné

Díky široké nabídce půjček a tomu, že je dnes může získat mnoho lidí i s horší bonitou dochází k tomu, že dlužníci nestíhají svoje dluhy splatit a tak si berou další půjčky na zaplacení dluhů z úvěrů předchozích.

Někteří z nich se pak mohou dostat do takové situace, kdy nejsou schopni splácení dluhů utáhnout a začíná jim hrozit exekuce. Často to vypadá, že z takové situace už není řešení, ovšem ne vždy tomu tak musí být. Nedávno se totiž na trhu s úvěry objevila nová služba, která může zadluženým klientům s problémy pomoct.

Tato služba se nazývá konsolidace půjček a dluhů, ale je také známá jako sjednocení půjček do jedné. Už podle názvu je patrné, na jakém principu tato služba funguje.

Poskytovatel konsolidace, kterým bývá jak banka, tak nebankovní společnosti zaplatí za dlužníka všechny dluhy, které má. Tyto dluhy z půjček se potom sjednotí do jednoho společného dluhu a klient je tak zadlužený vůči jedné společnosti anebo bankovní instituci. Při sjednocení půjček do jedné dochází k novému nastavení splátkového kalendáře. Klient si tak může zvolit novou výši splátek, což je velmi výhodné.

Výhody konsolidace dluhů

V případě, že totiž nestíhal splácet svoje předchozí dluhy si prostě nastaví měsíční splátky co nejnižší, aby je byl schopen splácet. Splácení se tak sice prodlouží o nějakou dobu, ovšem klient se dostane z potíží a nemusí tak řešit zadlužení a případnou exekuci.

Další výhoda spočívá v úspoře peněz, které byste jinak platili jako poplatky při splácení několik měsíčních splátek.

Ať už dluhy splácíte formou složenky nebo převodem na bankovní účet, skoro vždy vás zaplacení dluhu stojí určité poplatky, které mohou při několika dluzích narůst do nezanedbatelné hodnoty. Díky sjednocení půjček do jedné však platíte měsíčně pouze jednu splátku a poplatek je tak minimální.