Soukromník půjčí

Soukromník půjčí

Zažádali jste si o půjčku v bance i u nebankovních společností, ale ani v jednom případě vám peníze nepůjčili? Hledáte někoho, kdo vám půjčí a nebude mít příliš mnoho požadavků?

V takovém případě vám zbývá asi poslední možnost a tou je vyhledání půjček a úvěrů přes inzeráty na trzích s půjčkami, kde nabízí peníze soukromníci, kteří půjčují z vlastních zdrojů.

Soukromník, co půjčí bez podvodu

Nabídky soukromníků jsou opravdu velmi časté, denně jich na různých inzercích přibývají stovky až desítky. Ne všechny jsou ale od opravdových poskytovatelů půjček, často se jedná také o podvodníky nebo pouhé zprostředkovatele úvěrů.

V případě, že si vyberete soukromníka, který vám půjčí určité finanční prostředky, byste si ho měli ověřit a zjistit, zda s ním jiní klienti neměl v minulosti problémy.

To zjistíte nejlépe tak, že jeho jméno, případně nabídku vložíte do vyhledávače Google.cz nebo Seznam.cz. Zkušenosti s podvodnými soukromníky totiž často nespokojení klienti vkládají do různých diskuzí, kde se o ně dělí s dalšími zájemci o úvěr.

I v případě, že o poskytovateli nenaleznete žádné informace byste měli být pozorní a pečlivě se zajímat o všechny podmínky a požadavky pro získání úvěru. Podvodné nabídky jsou dnes opravdu propracované a na první pohled je často neodhalíte.

Nebankovní půjčky na směnku

Půjčky z nebankovního sektoru od soukromníků bývají většinou sjednávány na směnku. Směnka funguje nejen jako doklad o dluhu, ale také jako cenný papír a tak věřitel může váš dluh prodat někomu jinému.

Na směnce by mělo být dle zákona několika povinných údajů, které se týkají jak věřitele a dlužníka tak i parametrů půjčky. Rozhodně by tam neměli chybět údaje o úrocích, době splatnosti či formě splátek.