Účtování úvěru na auo

Účtování úvěru na auto

Pořídit si automobil dnes sice není nemožné, ovšem ne každý má dostatek peněz v hotovosti na to, aby si mohl auto koupit tehdy, když potřebuje. Pokud máte pravidelné příjmy a nedostali jste se v minulosti na seznam dlužníků (ať už do centrálního registru dlužníků anebo SOLUS), můžete si vzít auto na splátky.

Účtování úvěru na auto je možné dvěma způsoby a to buď formou klasického leasingu, který byl využíván především v minulosti anebo formou úvěru na auto. V tomto článku se můžete dočíst, jaké volba účtování úvěru je pro vás zajímavější a kdo vám tímto způsobem peníze na koupi auta zapůjčí.

Auto na leasing

Leasing je specifický typ úvěru, který je určen právě pro nákup aut na splátky. Leasing funguje jako půjčka, kdy za úvěr ručíte vozidlem, které si pořídíte.

Vozidlo totiž není po celou dobu splácení vaše, je pod kontrolou leasingové společnosti, která vybírá povinné i havarijní pojištění, které zaplatíte.

Vozidlo je převedeno na vaše jméno až poté, co dluh kompletně splatíte. Nevýhody leasingu spočívají v tom, že zde nemůžete ušetřit na pojištění (spíše naopak) a v případě, že přestanete leasing splácet přijdete o vozidlo a nezískáte žádné peníze zpátky.

Úvěr na auto

Účtování úvěru na auoV případě, že si vezmete úvěr na auto, vám vybraný poskytovatel půjčí finanční prostředky v takové hodnotě, abyste si mohli koupit váš vybraný vůz.

Jakmile vyřešíte všechny formality týkající se převodu vozidla, je plně ve vašich rukou a máte ho hned ve svém vlastnictví. Dluh za koupi auta potom splácíte jako klasickou půjčku a poskytovatel úvěru nemá žádnou šanci vás o automobil připravit.

Pokud by došlo k tomu, že úvěr nebudete schopni splácet, stačí automobil prodat a peníze z něj dát na doplacení úvěru. V některých případech lze dokonce automobil prodat i s úvěrem.